Že dalj časa, se mi podi po glavi misel, da bi naredila nekaj posebnega. Posebno slovenskega. Ajda, Kranjska klobasa in buče. Ni jih bolj slovenskih sestavin. To, da so doma narejene testenine vsaj za klaso boljše kot kupljene mi ni treba razlagati, najlepše od vsega pa je, da so tudi narejene precej hitro. Za malo drugačne, sem tokrat zmešala ajdovo in pirino moko. Dala bi samo ajdovo, a mi je je zmanjkalo in nastala je odlična mešanica.
Nadev iz kranjske je dodal tisti mesni del, za moški del družine, naslednjič pa poskusim še nadev iz nanoškega sira, ki je ravno prav pikanten, da bi se podal k omaki iz buče.
Pa pravijo, da slovenska kuhinja ni nič drugega kot goveja juha in orehova potica….
Za raviole
- 150 g ajdove moke
- 150 g pirine moke
- 3 jajca
- žličko vode
- ščep soli
- polovica kranjske klobase
Za omako iz hokaido buče
- 1 manjša hokaido buča
- pol dcl mleka
- 1 čebula
- 1 strok česna
- sol
- poper
- 1 žlička mletega ingverja
- 1 žlička timijana
Najprej se lotimo priprave testa za raviole. Najprej v skledo pretresemo moko, naredimo vdolbino in dodamo jajca, sol in vodo in testo temeljito pregnetemo.

Testo nato narežemo na manjše kolobarje, da jih bomo lažje razvaljali. Najlažje gre z mašino za delanje testenin, ki je moja zadnja pridobitev, a sem drugače delala raviole tudi že na roke, tako, da kar pogumno valjar v roke, pa bo.

Razvaljamo na tanke trakove, jaz sem mašino nastavila na 4, drugače pa razvaljajte na nekje med 1 in 2 milimetroma.

Trakove narežemo na kvadrate in vanje nadevamo na koščke narezano kranjsko klobaso. Jaz sem v en raviol dala 1 kolobarček narezane kranjske.

V vrel posoljen krop položimo raviole in jih kuhamo dobrih 8 minut. (Če ste testo razvaljali zelo na tanko, jih izklopite že po 4 minutah).

Pripravimo še omako iz hokaido buče.
Nasekljamo čebulo in jo prepražimo na olivnem olju, da porumeni.

Nato dodamo strt česen in na koščke narezano hokaido bučo.

Pražimo toliko časa, da se buča zmehča. Nato začinimo z muškatnim oreščkom, ingverjem in timijanom, ter zalijemo z pol deci mleka.

S paličnim mešalnikom omako spasiramo. Glede na gostoto dolivamo mleko. Če je omaka preredka, jo pustimo še malo vreti, da se zgosti.

Serviramo.

Dober tek!